گزارش تصویری از دومین روز ثبت نام حضوری دانشجویان نوورود دانشگاه میبد (832 بازدید) تاریخ: 1401/07/08
دومین روز از ثبت نام حضوری نو دانشجویان دانشگاه میبد از دریچه دوربین
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، گزارش تصویری از دومین روز ثبت نام حضوری دانشجویان نوورود دانشگاه میبد
کد خبر: 18/803 نظرات: 0
اطلاعیه از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه میبد (1056 بازدید) تاریخ: 1401/07/08
کلّیه کلاس‌های آموزشی دانشگاه میبد از روز شنبه 9 مهرماه 1401 مجدداً، بصورت حضوری تشکیل می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، تمامی کلاس‌های دانشگاه میبد در همه مقاطع تحصیلی از روز شنبه 9 مهرماه 1401 بصورت کاملاً حضوری برگزار می شود. کلاس‌های دانشجویان ورودی 1401 چهار رشته جغرافیا، تاریخ، ایرانشناسی و فلسفه، «صرفا در هفته پیش‌رو» بصورت آنلاین برگزار می‌شود. اسکان دانشجویان حائز شرایطی که به هر دلیلی تاکنون در خوابگاه‌های دانشگاه مستقر نشده‌اند، از روز جمعه مورخ 8 مهر در مجتمع خوابگاه برادران و خواهران امکان پذیر است.
کد خبر: 18/212 نظرات: 1
گزارش تصویری حضور دانشجویان نوورود در دانشگاه میبد (1094 بازدید) تاریخ: 1401/07/07
حضور پرشور دانشجویان نوورود دانشگاه میبد در ثبت نام حضوری
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، حضور پرشور دانشجویان نوورود دانشگاه میبد در ثبت نام حضوری
کد خبر: 18/802 نظرات: 0
برنامه هفتگی دانشجویان نو ورود (1567 بازدید) تاریخ: 1401/07/06
برنامه هفتگی دانشجویان نوورود دانشکده های فنی و مهندسی، الهیات و علوم انسانی منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، برنامه هفتگی دانشجویان نو ورود دانشگاه میبد به شرح زیر می باشد:
کد خبر: 18/211 نظرات: 0
آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه میبد (1602 بازدید) تاریخ: 1401/06/21
با حضور دانشجویان، سال تحصیلی جدید در دانشگاه میبد آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، با حضور دانشجویان نو ورود و سایر دانشجویان در سراهای دانشجویی و محیط های آموزشی، سال تحصیلی جدید از تاریخ 19 شهریور1401 رسما در این دانشگاه آغاز شد.
کد خبر: 18/205 نظرات: 1
آغاز فراخوان سی امین جشنواره دانشجوی نمونه (421 بازدید) تاریخ: 1401/07/06
از کلیه دانشجویان واجد شرایط دعوت می شود ضمن مطالعه دقیق آیین نامه و شیوه نامه، نسبت به ثبت نام و شرکت در جشنواره اقدام نمایید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، لازم به ذکر است دانشجویان کارشناسی "پس از طی حداقل چهار نیمسال"، دانشجویان کارشناسی ارشد "پس از دو نیمسال" و دانشجویان دوره دکتری "پس از چهار نیمسال و گذراندن آزمون جامع"، می توانند در این رقابت شرکت نمایند. گفتنی است برگزیدگان در مرحله دانشگاهی به مرحله کشوری معرفی می شوند.
مهلت ثبت نام متقاضیان از 2 مهر لغایت 15 مهر 1401 و به صورت الکترونیکی از طریق سایت Portal.saorg.ir است. لطفا فایل های پیوست را ملاحظه فرمایید.
کد خبر: 18/801 نظرات: 0
اطلاعیه ثبت نام دانشجویان کارشناسی نوورود 1402-1401 (2450 بازدید) تاریخ: 1401/07/03
اطلاعیه ثبت نام دانشجویان کارشناسی نوورود 1402-1401 دانشگاه میبد(از طریق آزمون و یا سوابق تحصیلی)
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، اطلاعیه ثبت نام دانشجویان کارشناسی نوورود دانشگاه میبد بدین شرح می باشد:
کد خبر: 18/210 نظرات: 1
در آستانه اربعین حسینی صورت گرفت؛ اعزام کاروان دانشگاه میبد به کربلای معلی (308 بازدید) تاریخ: 1401/06/15
کاروان دانشگاه میبد متشکل از دانشجویان و تعدادی از اعضای هیأت علمی، عصر دیروز (دوشنبه) راهی کربلای معلی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، کاروان دانشگاه میبد متشکل از دانشجویان و تعدادی از اعضای هیأت علمی، عصر دیروز (دوشنبه) 14شهریور1401با بدرقه جمعی از مسئولان دانشگاه راهی کربلای معلی شد تا در مراسم پیاده روی اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) شرکت کنند.
شایان ذکر است کاروان دانشگاه میبد قرار است از طریق مرز چذابه وارد سرزمین عراق شود.
کد خبر: 18/798 نظرات: 0
در بیانیه اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور اعلام شد؛ تأکید رؤسای دانشگاه‌های کشور بر ورود به موضوع افزایش بهره وری به‌ عنوان مطالبه رئیس جمهور (188 بازدید) تاریخ: 1401/06/14
رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور در بیانیه پایانی اجلاس بر ورود دانشگاه‌ها به موضوع افزایش بهره وری در کشور تاکید کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد و به نقل ازاداره کل روابط عمومی وزارت علوم متن کامل بیانیه اختتامیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شرکت کنندگان در اجلاس در طلیعه آغاز سال تحصیلی و بهار دانش، دانایی و معنویت، مقارن با یکمین سال استقرار دولت مردمی و خدمتگزار با گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان سرافراز دولت، در آستانه خلق حماسه پرشکوه بزرگترین اجتماع مردمی، راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند حضرت امام خمینی (ره) و بیعت مجدد با رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای ( مد ظله العالی) و قدردانی از حضور گرم و صمیمی و ایراد سخنان انگیزه بخش و امیدآفرین ریاست محترم و مردمی جمهوری اسلامی ایران در آیین افتتاحیه اجلاس و حضور در شورای عالی عتف پس از ۱۱ سال و ده بار حضور در مجامع دانشگاهی در یک سال گذشته، شرکت کنندگان در اجلاس پس از بحث و تبادل نظر و بررسی کارشناسانه مهمترین مسائل جاری و آتی حوزه علم، تحقیقات و فناوری کشور بر بندهای دهگانه زیر به عنوان بیانیه اجلاس تاکید می‌نمایند.

ما شرکت کنندگان در اجلاس روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری

1_ دیدگاه روشن و سخنان عالمانه و کارشناسانه ریاست محترم و محبوب جمهوری اسلامی را در آیین افتتاح اجلاس، نشانه نگاه نافذ ایشان به نیازها، دغدغه‌ها و مسائل جاری و عزم و اراده جدی برای حل آنها دانسته، آمادگی خود را برای تحقق حداکثری مطالبات و انتظارات ایشان به ویژه موضوعات مهم افزایش بهره‌وری دانشگاه‌ها، احصاء نظام مسائل کشور و تکریم عملی عالمان و دانشمندان اعلام نموده، توجه جدی و عینی به معیشت خانواده فرهیخته دانشگاهیان به ویژه اعضای هیئت علمی جوان را مصداق بارز تکریم عملی دانشمندان می دانیم.

۲_ ایجاد نظام جامع آموزش در رشته‌های مختلف (نظیر نظام جامع کشاورزی)، افزایش توان اشتغال‌پذیری و کارآمادگی دانشجویان در رشته‌های جدید از طریق توسعه آموزش مهارتی به ویژه، علمی و کاربردی  و فنی و حرفه ای، استاد محوری، شاگرد پروری، توجه به علوم نو پدید و بین رشته‌ای، آمایش آموزش عالی و ماموریت‌گرائی، کارشناسی ارشد و دکتری پیوسته برای نخبگان و استعدادهای درخشان و بورس صنعت و جامعه را در گرو تحقق کامل سند تحول دولت مردمی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانسته تمام همت خود را بر این راستا به کار خواهیم گرفت.

3_ با عنایت به رهنمودها و تاکیدات مکرر رهبر فرزانه انقلاب و استفاده از ظرفیت های مندرج در قانون جهش تولید دانش بنیان، مساعی خود را برای تحقق حداکثری مفاد آیین‌نامه "حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه علوم تحقیقات و فناوری" به کار خواهیم گرفت و به توسعه پردیس های علم و فناوری به ویژه پردیس های مشترک و پارک های علم و فناوری بین المللی و تجمیع فرایندها در سامانه نظام ایده ها و نیازها (نان)و ایجاد پنجره واحد نوآوری و پیگیری جذب اعتبار از صنایع مختلف به جای مالیات اهتمام خواهیم ورزید.

۴_ به منظور اتخاذ سیاست‌های انگیزشی و حمایتی از پژوهشگران، بهینه سازی فضاهای آموزشی و تحقیقاتی، نوسازی و تجهیز آزمایشگاه‌ها، تهیه و تامین خوابگاه‌ها و سراهای دانشجویی مناسب، جبران اعتبارات تغذیه، گسترش امکانات رفاهی، ورزشی و سلامت بر ضرورت تأمین منابع مالی کافی و به هنگام و ضرورت همراهی و حمایت عملی سازمان برنامه و بودجه تاکید می نماییم.

5_ نشاط و پویایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را در گرو آموزش حضوری و حضور پرشور و نشاط دانشجویان عزیز دانسته، با الهام از آموزه‌های متعالی قرآن کریم و اهل بیت علیهم السلام و بازخوانی اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر ضرورت عزم ملی برای تحقق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، عمق بخشی به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و ایستادگی بر اصول مستحکم و بنیادین انقلاب از اصلی‌ترین مختصات مقصد نهایی مورد تاکید سند دانشگاه اسلامی و مبتنی بر سند تحول دولت مردمی است، تاکید می نماییم.

۶_ اینک که به واسطه پیشرفت‌های چشمگیر علمی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری و درخشش دانشمندان کشور از یک سو و باز شدن فضای تعاملات بین‌المللی از سوی دیگر رغبت و استقلال برای تحصیل دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور افزایش یافته است آمادگی خود را برای گسترش تعاملات دیپلماسی علم، فناوری و نوآوری و افزایش پذیرش دانشجویان غیر ایرانی اعلام می‌داریم.

7_ ضمن تاکید بر ضرورت تدوین و تصویب قانون "رفع موانع پژوهش" و استقرار نظام "بیمه پژوهش و فناوری" بر اثربخشی شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری در حوزه وظایف قانونی، اعم از سیاست‌گذاری، تامین مالی و نظارت و ارزیابی علوم تحقیقات و فناوری تاکید می نماییم.

۸_ اینک که برنامه هفتم توسعه در چارچوب سیاست‌های ابلاغی رهبر فرزانه انقلاب به عنوان محصول ایده و اراده دولت مردمی و مجلس انقلابی، تدوین و تصویب خواهد شد انتظار می‌رود موضوع مهم استقلال دانشگاه‌ها و افزایش اختیارات هیئت های امنا و استمرار بند الف ماده ۴۹ برنامه چهارم و بنده به ماده ۲۰ برنامه های پنجم و ششم توسعه با صراحت و تاکید موکد در برنامه هفتم توسعه کشور درج گردد.

9_ در راستای کاهش حجم دعاوی در محاکم و احقاق حقوق اعضای هیات علمی، یاوران علمی و دانشجویان در امور علمی و پژوهشی بر تقویت هیئت عالی تجدید نظر موضوع مصوبه جلسه ۶۳۰ شورای محترم عالی انقلاب فرهنگی تاکید می نماییم.

10_ در راستای تحقق قوانین مصوب به ویژه قانون برنامه پنج ساله توسعه کشور، مجموعه وزارت علوم تحقیقات و فناوری، توسعه زیرساخت‌های قانونی و فرهنگی وقف، خیر و ترویج مشارکت‌های مردمی در ابعاد مختلف، زیرساخت‌های فیزیکی، توسعه فناوری، حمایت از پژوهش و ایجاد فرصت اشتغال برای دانش آموختگان را مأموریت اولویت‌های خود می داند.


والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
کد خبر: 18/797 نظرات: 0
اطلاعیه ثبت نام خوابگاه پذیرفته شدگان نوورود سال تحصیلی 1402-1401 مقطع کارشناسی دانشگاه میبد (1404 بازدید) تاریخ: 1401/07/03
معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه میبد با صدور اطلاعیه‌ای ضوابط و زمان‌بندی تحویل خوابگاه به دانشجویان نوورود (ورودی ۱۴۰۱) را اعلام کرد.

نحوه تحویل خوابگاه به دانشجویان نوورود کارشناسی رشته‌های جغرافیا، فلسفه، ایرانشناسی و تاریخ که هفته اول آموزشی را به صورت مجازی خواهند گذراند، متعاقبا اعلام خواهد شد.

نکات مهم:
  • ثبت نام خوابگاه های دانشجویی به صورت حضوری می باشد و فقط به پذیرفته شدگان غیربومی تعلق می-گیرد (لازم به ذکر است دانشجوی غیربومی به فردی اطلاق می شود که مسافت محل سکونت وی تا دانشگاه میبد بیش از 100 کیلومتر باشد).
  • تأمین وسایل شخصی ازجمله تشک، پتو، ملحفه، بالش و ... به عهده خود متقاضیان خوابگاه است.
  • اکیداً توصیه می شود پذیرفته شدگان غیربومی نوورود مقطع کارشناسی طبق روزهای اعلام شده مطابق با جدول فوق در دانشگاه حضور داشته باشند.
  • لازم است متقاضیان غیربومی خوابگاه، فرم های ذیل را تکمیل و امضاء نموده و در هنگام ثبت نام حضوری خوابگاه به کارشناس امور خوابگاه ها تحویل نمایند.
فرم تقاضای خوابگاه دانشجویی
آیین نامه خوابگاه های دانشجویی برادران (فرم ویژه پذیرفته شدگان پسر نوورود)
آیین نامه خوابگاه های دانشجویی خواهران (فرم ویژه دانشجویان دختر نوورود)

 متقاضیان غیربومی خوابگاه درصورت داشتن هرگونه سوال می توانند با کارشناس امور خوابگاه ها ، (33212021-035 یا 33212050-035) در ساعات اداری تماس حاصل فرمایند.

 
کد خبر: 18/15 نظرات: 0
اطلاعیه مهم و فوری (2939 بازدید) تاریخ: 1401/06/31
مطابق مصوبه شورای ترافیک استان کلیّه کلاسهای آموزشی دانشگاههای استان یزد در هفته اوّل مهرماه ۱۴۰۱ تعطیل است و طی این هفته، هیچ گونه خدمات رفاهی و خوابگاهی در این دانشگاهها ارائه نخواهد شد.
به استناد اطلاع رسانی انجام شده توسط "دبیرخانه شورای هماهنگی مدیریت آموزش عالی استان"، مطابق مصوبه شورای ترافیک استان:
"کلیّه کلاسهای آموزشی دانشگاههای استان یزد در هفته اوّل مهرماه ۱۴۰۱ تعطیل است و طی این  هفته، هیچ گونه خدمات رفاهی و خوابگاهی در این دانشگاهها ارائه نخواهد شد."
در ضمن، جلسات دفاعیه که از قبل برای برگزاری در هفته اول مهرماه برنامه ریزی شده است، بصورت مجازی برگزار می شود.
کد خبر: 18/207 نظرات: 3
انعقاد قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی عضو هیأت علمی گروه اقتصاد دانشگاه میبد با شرکت پرنیاکاغذ پارس (294 بازدید) تاریخ: 1401/06/30
قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر مهدی اکابری» عضو هیأت علمی گروه علوم اقتصادی دانشگاه میبد با موضوع «بررسی راهکارهای بهره‌وری عوامل تولید در صنایع کاغذسازی» به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد
، قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر مهدی اکابری» عضو هیأت علمی گروه علوم اقتصادی دانشگاه میبد با «شرکت پرنیا کاغذ پارس» در مردادماه ۱۴۰۱ توسط مدیرعامل این شرکت و دکتر عباس نیک نژاد، رئیس دانشگاه میبد، با موضوع «بررسی راهکارهای بهره‌وری عوامل تولید در صنایع کاغذسازی» به امضا رسید.
اجرای این طرح پژوهشی توسط عضو هیأت علمی دانشکده علوم انسانی دانشگاه میبد، طی مدّت ۶ ماه به اتمام خواهد رسید و طی انجام آن، راهکارهایی برای افزایش بهره‌روی در صنایع تولید کاغذ ارائه خواهد شد.
دکتر مهدی اکابری تفتی، عضو هیأت علمی و استادیار گروه اقتصاد دانشگاه میبد است که تاکنون چندین مقاله از ایشان در مجلات معتبر علمی- پژوهشی منتشر شده است. در ضمن، ایشان، علاوه بر ارائه چندین مقاله در همایش‌های معتبر علمی، نقش همکار را در چندین طرح پژوهشی خاتمه یافته، بر عهده داشته‌اند.
گروه اقتصاد دانشگاه میبد با بهره‌گیری از اعضای هیأت علمی نخبه و پرتلاش خود توانسته است نقش مؤثری در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه ایفا نماید.
کد خبر: 18/132 نظرات: 0
انعقاد قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه میبد با شرکت سازه بتون پارس کرمانشاه (279 بازدید) تاریخ: 1401/06/29
قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر علیرضا سبزواری» عضو هیأت علمی گروه مهندسی پزشکی دانشگاه میبد با موضوع «شناسایی نیازها و ضرورت‌های تحقیقاتی در صنعت و ارائه راهکاری فنّاورانه و علمی برای رفع نیازهای واحد صنعتی» به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد
، قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر علیرضا سبزواری» عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی و گروه آموزشی مهندسی پزشکی دانشگاه میبد با «شرکت سازه بتون پارس کرمانشاه» در شهریورماه ۱۴۰۱ توسط مدیرعامل این شرکت و دکتر عباس نیک نژاد، رئیس دانشگاه میبد، با موضوع «شناسایی نیازها و ضرورت‌های تحقیقاتی در صنعت و ارائه راهکاری فنّاورانه و علمی برای رفع نیازهای واحد صنعتی» به امضا رسید.

اجرای این طرح پژوهشی توسط عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه میبد، طی مدّت ۱۲ ماه به اتمام خواهد رسید و طی انجام آن، راهکاری فنّاورانه برای رفع نیازهای این واحد صنعتی ارائه خواهد شد.
دکتر علیرضا سبزواری، عضو هیأت علمی و استادیار رشته مهندسی پلیمر دانشگاه میبد است که تاکنون چندین مقاله از ایشان در مجلات بین‌المللی معتبر با نمایه ISI و JCR منتشر شده است. تحقیقات دکتر سبزواری در حوزه بایوپلیمرها، پلیمرهای طبیعی و تبدیل زیست توده‌ها به هیدروژل جذبی است.

اعضای هیأت علمی نخبه و پرتلاش گروه مهندسی پزشکی دانشگاه میبد، با انجام تحقیقات و فعالیت‌های پژوهشی گسترده، توانسته‌اند نقش مؤثری در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه ایفا نمایند.
کد خبر: 18/131 نظرات: 0
دانشگاه میبد برگزار می کند؛ پویش بزرگ خاطره نگاری دانشگاهیان سراسر کشور از پیاده روی اربعین ویژه اساتید، دانشجویان و کارمندان (239 بازدید) تاریخ: 1401/06/21
آثار باید به صورت تایپ شده و حداکثر در 2000 کلمه در قالب word و pdf به همراه نام، نام خانوادگی، کدملی، نام موسسه یا دانشگاه و شماره تلفن همراه ارسال شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه میبد و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد "پویش بزرگ خاطره نگاری دانشگاهیان سراسر کشور از پیاده روی اربعین ویژه اساتید، دانشجویان و کارمندان" (بربال فرشته ها)  در دو بخش دانشجویی - اساتید و کارمندان برگزار می شود.
آثار باید به صورت تایپ شده و حداکثر در 2000 کلمه در قالب word  و pdf به همراه نام، نام خانوادگی، کدملی، نام موسسه یا دانشگاه و شماره تلفن همراه ارسال شود.
ارسال آثار به دبیرخانه از طریق:
ارسال به ایمیل:
cultural@meybod.ac.ir
و یا شماره همراه در فضای مجازی:
09960182091
آخرین مهلت ارسال آثار30 مهرماه 1401 می باشد.
کد خبر: 18/800 نظرات: 0
افزایش ظرفیت خوابگاه برادران دانشگاه میبد با اجرای پروژه عمرانیِ اصلاح ساختار فیزیکی (616 بازدید) تاریخ: 1401/06/18
با اجرای این پروژه عمرانی، ۱۰۰ نفر به ظرفیت پذیرش و اسکان دانشجویان پسر در مجتمع خوابگاه برادران دانشگاه میبد اضافه شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به منظور رفاه دانشجویان مستقر در مجموعه خوابگاه برادران دانشگاه میبد و نیز، افزایش ظرفیت اسکان این مجتمع خوابگاهی، عملیات اصلاح ساختار فیزیکی و تفکیک سه فضا در خوابگاه ولایت، بصیرت و خوابگاه مرکزی، با شروع تابستان ۱۴۰۱ آغازشد و در حال حاضر، مراحل پایانی اجرای این پروژه عمرانی در حال انجام است و تا ابتدای هفته آینده به اتمام می رسد. با اجرای این پروژه عمرانی، ۱۰۰ نفر به ظرفیت پذیرش و اسکان دانشجویان پسر در مجتمع خوابگاه برادران دانشگاه میبد اضافه شد. اجرای این پروژه عمرانیِ اصلاحی و تکمیلی، ۱۰۰ میلیارد ریال صرفه جویی مالی برای دانشگاه میبد به ارمغان آورد.
در اجرای این پروژه عمرانی، از بلوک های هبلکس استفاده شده است. هبلکس، یک نوع بتون متخلخل است که دارای وزن پایین و مقاومت فشاری نسبتا بالا و در برابر آتش و حرارت نیز مقاوم است. این عایق صوت و حرارت، بسیار سبک تر از آجر است و امکان اجرای پروژه با سرعت عمل بالا را فراهم می کند. با اتمام این عملیات عمرانی و اصلاح ساختاری، ۱۸ فضای اسکان مستقل به مجتمع خوابگاه برادران دانشگاه میبد اضافه شد و ظرفیت اسکان دانشجویان پسر در خوابگاه را تا ۱۰۰ نفر افزایش داد که به معنای افزایش ۲۵ درصدیِ ظرفیت اسکان این مجتمع خوابگاهی است.
کد خبر: 18/11 نظرات: 0
به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی صورت گرفت؛ امضای تفاهم نامه میان دانشگاه میبد و اداره بهزیستی شهرستان (220 بازدید) تاریخ: 1401/06/15
به منظور بهره گیری از ظرفیت ها، توانمندی ها و امکانات بالقوه دستگاه ها و سازمان ها در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه میبد و اداره بهزیستی شهرستان میبد به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد
، به منظور بهره گیری از ظرفیت ها، توانمندی ها و امکانات بالقوه دستگاه ها و سازمان ها و با هدف فراهم نمودن زمینه های همکاری مشترک علمی(پژوهشی و تحقیقاتی) و تبادل اطلاعات علمی در جهت پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با بهره گیری از ظرفیت های مشترک، تفاهم نامه ای میان دانشگاه میبد و اداره بهزیستی میبد به امضاء رسید.
کد خبر: 18/799 نظرات: 0
اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد (2067 بازدید) تاریخ: 1401/06/13
اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد با آزمون سال 1401 دانشگاه میبد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد با آزمون سال 1401 دانشگاه میبدبدین شرح می باشد:
کد خبر: 18/204 نظرات: 0
وزیر علوم در اختتامیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها: عملکرد روسای دانشگاه‌ها ارزیابی می‌شود/ از ظرفیت سفرهای ریاست جمهوری استفاده‌ شود (159 بازدید) تاریخ: 1401/06/13
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: عملکرد روسای دانشگاه‌ها در همه حوزه‌ها ارزیابی و ۵ نفر از منتخبین معرفی می‌شوند. روسای دانشگاه‌ها از ظرفیت سفرهای ریاست جمهوری به استانها در راستای حل مشکلات حوزه آموزش عالی استان متبوع استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد
و به نقل ازاداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدعلی زلفی‌گل دیروز (شنبه) در روز پایانی اجلاس روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور، با اشاره به موضوع استفاده از اراضی دانشگاه‌ها برای ساخت مسکن اظهار داشت: روسای دانشگاه‌های بزرگ معتقدند این کار به نفع آینده آموزش عالی نیست، بهتر است مجموعه های مسکونی بسازیم که هر نسلی چند سال استفاده کرده و بعد خانه دار شود.

وی ادامه داد: ساخت منازل برای هیات علمی و یاوران علمی با استفاده از کمک خیرین باید در دستور کار باشد.

وزیر علوم تاکید کرد: بخشی از فعالیت‌ها و آموزش‌های دانشگاه را باید خودگردان کرد تا دست دانشگاه تا حدی باز شود، ولی نباید به بخش آسیب پذیر جامعه نیز ضربه وارد شود.

زلفی‌گل با تاکید بر چابک سازی بخش اداری گفت: با صرفه جویی در این بخش و کاهش نیروها یا اتوماسیون می توان بودجه را در بخش های دیگر هزینه کرد. 

وزیر علوم ادامه داد: نقش نظارتی اعضای حقیقی هیات امنا را بپذیریم و اگر اعضای هیات علمی نقدی کردند آن را بپذیریم.

وی افزود: باید از ظرفیت قانون های مترقی از جمله قانون جهش تولید استفاده کنیم. در این قانون ظرفیت های خوبی است که اگر صنایع با دانشگاه ها رایزنی کنند و مشاوره بگیرند، به منزله پرداخت مالیات برای آنهاست.

زلفی گل خواستار استفاده از ظرفیت قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و امکانات آن برای ساخت خوابگاه های متاهلی و غیره شد.

در فعالیت‌های فرهنگی دست و دلباز باشیم

زلفی گل با تاکید بر فعالیت های فرهنگی خطاب به روسای دانشگاه ها اظهار داشت: در هزینه امور فرهنگی دست و دلباز باشید، از کانون های فرهنگی، شوراهای صنفی، تشکل های مذهبی و دیگر فعالیت ها حمایت کنید.

وی افزود: معاون مالی و اداری نباید نبض سیستم را در دانشگاه به دست بگیرد. معادن مالی اداری باید بداند، خدمت دهنده به بخش فرهنگی، پژوهشی و فناوری است.

وزیر علوم با بیان اینکه رییس دانشگاه موفق کسی است که اولویت و برنامه ریزی داشته باشد، عنوان کرد: پروژه های نیمه تمام باید تکمیل شود و با اولویت بندی کارها را پیش برد. اگر مطمئن نیستیم اعتبار وجود ندارد، فقط کلنگ نزنیم. یا اگر امکانات آموزشی و خوابگاهی نداریم، رشته های جدید را پایه گذاری نکنیم.

زلفی‌گل گفت: باید از ظرفیت سفرهای ریاست جمهوری استفاده کنیم. در این سفرها می توان بودجه ای برای تکمیل پروژه های نیمه کاره جذب کرد. همچنین باید رابطه خوبی با استاندار، فرماندار، نماینده مجلس داشته باشیم تا کارها آسان تر پیش برود. البته نباید باج داد یا خواسته های نادرست را پذیرفت، ولی می توان تعامل داشت.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: تا پایان شهریور تخصیص خوبی به دانشگاه ها داده می‌شود، بهتر است این مبلغ یک باره هزینه نشود و به طور کلی هر رییس دانشگاه باید پس اندازی برای اتفاق های پیش بینی نشده داشته باشد. 

وی درباره تدوین لایحه بودجه از اکنون در سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: اگر از همین حالا برای افزایش بودجه تعامل کنید، بودجه بیشتری تخصیص می یابد. همانطور که سال گذشته نیز برخی دانشگاه ها به همین شکل و با تعامل بیش از ۵۷ درصد افزایش بودجه داشتند.

وی در مورد جذب دانشجویان نخبه نیز تصریح کرد: دانشگاه یزد و هرمزگان در مرزشکنی برای بورسیه دانشجو نمره اول را دارند. بورسیه یکی از راه های جذب دانشجوی نخبه است.

وزیر علوم ادامه داد: برنامه توسعه هفتم در حال تدوین است، نظرهای خود را در مورد آموزش عالی به اطلاع وزارتخانه برسانید. برای آینده کشور نیروسازی کنید و اجازه دهید آنها تجربه‌آزمایی کنند.

زلفی گل گفت: رییس جمهور در یک سال گذشته ۹ بار در موسسات آموزش عالی و در میان دانشگاهیان حضور یافته است، زیرا علم و فناوری و نوآوری برای یک کشور مهم است و ما هم باید بیشتر و بهتر جایگاه خود را نشان دهیم. همچنین مرکز ارزیابی روسای دانشگاه ها مرتب فعالیت ها را رصد می کند و پنج رییس برتر دانشگاه ها سال آینده تقدیر می شوند.

وی اظهار داشت: برخی دانشگاه ها ساختمان هایی در مراکز شهر دارند که از آن به خوبی استفاده نمی شود، بهتر است این ساختمان ها را فروخته و در پردیس مرکزی دانشگاه تبدیل به ساختمان های جدید شود.

وزیر علوم از روسای دانشگاه‌ها خواست مشکل دانشجویانی را که به دلیل کرونا اضافه سنوات دارند، به نوعی حل شود، با دانشگاه فرهنگیان تعامل کنند، نسبت به پذیرش دانشجویان خارجی اهتمام بیشتری داشته باشند و رصد وضعیت اشتغال دانش آموختگان را جدی بگیرند.

اجلاس رؤسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور با موضوع بازگشایی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی؛ لوازم، راهکارها، پیامدها از روز چهارشنبه (۹ شهریور) با حضور وزیر علوم، ‌ تحقیقات و فناوری در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران آغاز شد و طی سه روز پنل‌های آموزشی، دانشجویی، پژوهشی و فناوری با حضور روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور با موضوع لوازم، راهکارها و پیامدهای بازگشایی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برگزار شد. این اجلاس امروز (شنبه دوازدهم شهریور) به کار خود پایان داد.

در پایان مراسم امروز از بنیادهای خیرین فعال در حوزه آموزش عالی تقدیر شد.
کد خبر: 18/796 نظرات: 0
سرپرست اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم مطرح کرد: استفاده از فرصت آزمون استخدامی و امریه سربازی برای جذب نیروهای متخصص در روابط عمومی دانشگاه‌ها (154 بازدید) تاریخ: 1401/06/13
سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت علوم تاکید کرد: استفاده از فرصت آزمون استخدامی و امریه سربازی برای جذب نیروهای متخصص در روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد
و به نقل ازاداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ندا شفیعی در روز پایانی اجلاس روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری با بیان اهمیت و نقش روابط عمومی‌ها در تبیین فعالیت‌های آموزش عالی گفت: باید از فرصت آزمون استخدامی و امریه سربازی برای جذب نیروهای کارآمد، متخصص و نخبه در حوزه ارتباطات و روابط عمومی استفاده کنیم.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص بحث اطلاع‌رسانی و نقش و جایگاه روابط عمومی‌ها در این خصوص گفت:‌ رهبر معظم انقلاب تاکید دارند که روابط عمومی‌ها می‌توانند فعالیت نهادها را ارزیابی و منعکس کنند و مشخص کننده روشها و نقدهای دستگاه مربوطه خود باشند. ایشان همچنین معتقدند روابط عمومی بهترین نمایانگر اوضاع داخلی یک نهاد از یک سو و از سوی دیگر منعکس‌کننده چگونگی مسائلی است که در آن نهاد می گذرد.

سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ضمن تاکید بر اینکه روابط عمومی را باید مدیر نظام ارتباطی سازمان بدانیم، گفت: بیانگر بی انگیزگی روابط عمومی‌ها روزمرگی، عدم تخصص‌گرایی،  نبود بودجه مستقل، کمبود امکانات سخت‌افزاری، نبود ساختار و تشکیلات منسجم و یکسان نبودن قانون و مقررات هدفمند در جامعه روابط عمومی‌ها از جمله چالش‌های این حوزه به شمار می‌رود.

شفیعی در ادامه به وضعیت تحصیلی مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۳۵ درصد مدیران روابط عمومی مدرک دکترا دارند و ۶۹ درصد دارای مدرک فوق لیسانس و ۱۶ درصد مدرک لیسانس هستند.

وی در ادامه به وضعیت رشته تحصیلی مدیران روابط عمومی دانشگاه ها و مراکز آموزشی نیز اشاره کرد و گفت: ۶۴ درصد مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها در رشته علوم انسانی، ۲۰ درصد در رشته فنی مهندسی، ۸ درصد در رشته روابط عمومی و ارتباطات، ۴درصد در رشته علوم پایه و ۴ درصد در سایر رشته ها تحصیل کردند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ۲۳ درصد مدیران روابط عمومی دانشگاه ها و مراکز آموزشی در سمت مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی، ۲۷ درصد در پست مدیر روابط عمومی، ۲۱ درصد به عنوان کارشناس مسئول، ۱۶ درصد به عنوان رئیس اداره و ۳ درصد به عنوان مدیر کل فعالیت دارند.

سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت علوم همچنین درباره وضعیت حضور مدیران روابط عمومی دانشگاه ها و مراکز آموزشی در گروه ها و شوراها به ارائه آمار پرداخت و گفت: ۲۲ درصد مدیران روابط عمومی در شورای فرهنگی، ۸ درصد در شورای معاونان و شورای فرهنگی، ۱۱ درصد در شورای معاونین و ۲۳ درصد در سایر کارگروه‌ها حضور دارند.

وی افزود: روابط عمومی زمانی وضعیت مطلوب دارد که برنامه و بودجه مستقل و ساختار تشکیلاتی قوی داشته و امکان جذب کارشناس متخصص و همچنین به روزرسانی امکانات و تجهیزات فراهم باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید نیروی کارشناس و خبره به عنوان مسئول روابط عمومی موسسه آموزش عالی تعیین شود، اظهار کرد: متاسفانه برخی از پارک‌های علم و فناوری کشور مسئول روابط عمومی ندارند یا این مسئولیت خطیر را به یکی از همکاران دفتری می سپارند در حالی که این حوزه نیروی متخصص نیاز دارد.

این دانش‌آموخته حوزه ارتباطات ادامه داد: باید از فرصت آزمون استخدامی و امریه سربازی برای جذب نیروهای کارآمد و نخبه در حوزه ارتباطات و روابط عمومی استفاده کنیم. همچنین معتقدم مهمترین راهکار در جهت نقش‌آفرینی روابط عمومی‌ها، تحقق منویات رهبری و اولویت‌های وزارت علوم ماموریت گرایی آنهاست؛ باید با تعریف مأموریت‌های مشخص و تخصصی رسالت روابط عمومی‌های علم و فناوری در زیست بوم علم و فناوری کشور مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی جایگاه راهبردی است اظهار کرد: روابط عمومی‌ها باید در جریان تمامی برنامه‌ها باشند و در همه جلسات حضور یابند. روابط عمومی‌ها در واقع نماینده سازمان در مواجهه با افکار عمومی و رسانه‌ها هستند و باید به آنها اعتماد کرد.

شفیعی در ادامه با تاکید بر اینکه روابط عمومی‌ها برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب باید پیشگام و در صف اول باشند و با تولیدات محتوایی فاخر دستاوردهای علمی را بیان کنند، گفت: طبق ۵ اولویت اصلی وزارت علوم که مرجعیت و دیپلماسی علمی، فناوری و نوآوری، آموزش، پژوهش و برونداد هدفمند، نوآوری فرهنگی و فرهنگ نوآوری، شاگرد، فناور و نوآور پروری است، روابط عمومی‌ها باید این اولویت را به عنوان ماموریت خود در سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار دهند.

سرپرست اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری جشنواره رسانه و عتف خبر داد و گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه اطلاع‌رسانی و با توجه به گستردگی حوزه های علوم تحقیقات و فناوری با همکاری روابط عمومی‌های عتف اقدام به برگزاری جشنواره "رسانه و عتف" در مناطق دهگانه آموزش عالی خواهیم کرد. بر همین اساس این جشنواره در مرحله اول به صورت منطقه‌ای توسط هر یک از مناطق آموزش عالی در آبان ماه سال جاری و مرحله دوم آن نیز در پایان سال به صورت کشوری از میان برگزیدگان مناطق دهگانه برگزار خواهد شد.
کد خبر: 18/795 نظرات: 0
کسب مقام سوم دانشجوی دانشگاه میبد در المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان کشور (212 بازدید) تاریخ: 1401/06/12
دانشجوی دانشگاه میبد در پنجمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان کشور در رشته شطرنج به مقام سوم رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد
، پنجمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان کشور با حضور ۹۵ دانشگاه از هفته ابتدایی شهریور ماه امسال در دانشگاه شهرکرد برگزار شد، سینا ساجدی دانشجوی دانشگاه میبد با حضور در این رقابت ها موفق به کسب  مقام سوم در رشته برق آسا شد.
دانشگاه میبد برای اولین بار و در ورزش های شطرنج و آمادگی جسمانی در این المپیاد شرکت نمود.
کد خبر: 18/794 نظرات: 0